Obec Veľké Uherce

  • Zväčšiť veľkosť písma
  • Predvolená veľkosť písma
  • Zmenšiť veľkosť písma
Máme online 9 hostí 

Vitajte na stránkach obce Veľké Uherce

alt alt kstiel.JPG

Stručné informácie o obci

  • Prvá písomná zmienka o obci je z roku 1274
  • Gotický kostol z roku 1332, renesančne upravený v roku 1669
  • Pôvodne renesančný kaštieľ zo začiatku 17. storočia, v 18. storočí barokovo prestavaný a na konci 19. storočia úplne prestavaný v romantizujúcom neogotickom slohu podľa vzorov anglických stredovekých hradov, hodnotná výzdoba interiéru s vyrezávanými drevenými stropmi. Pri kaštieli je anglický park
  • Obyvatelia sa zapojili do SNP
  • Pomník a pamätník padlým v SNP
  • Archeologická lokalita
  • V katastri obce na okraji Drahožickej doliny je vodná nádrž, rekreačné stredisko s podnikovými a súkromnými chatami.
 

Oznam Materská škola

E-mail Tlačiť PDF

Začiatok školského roka 2016/2017 je 5.9.2016 to je pondelok.
Do MŠ treba dieťa priniesť do 7:50 hod.
Pre rodičov novoprijatých detí uvádzame nasledovné požiadavky:
Priniesť: prezuvky, kompletné náhradné oblečenie, prefotený preukaz poistenca dieťaťa.
Všetky veci dieťaťa musia byť podpísané!!!!

Zoznam prvá trieda - blok A
Učitľky:             Silvia Ambrožová
Silvia Mekýšová

Zoznam detí:     Patrik Belis
Vivien Foltánová
Patrik Guba
Alex Hlaváč
Lukáš Ingeli
Sabína Igazová
Samuel Ivan
Karolína Kmeťová
Tomáš Krist
Michaela Krošláková
Lukáš Minárik
Tomáš Mašlonka
Simona Staňová
Matej Šušota
Patrik Šandrik
Ema Vlčková


Zoznam druhá trieda: blok B
Učiteľky:           Bc. Miriam Jančeková
Miriam Belanová

Zoznam detí:     Jakub Bartolen
Ľubomír Belis
Filip Calpaš
Romana Ďurišová
Dominik Eliáš
Scarlet Hanková
Nikole Chalupová
Sofia Chalupová
Matúš Kluka
Jakub Knajbel
Henrich Král
Martina Lančiová
Jakub Laurinec
Dávid Letavay
Tomáš Petrík
Nela Rybárová
Samuel Šnirc
Kristián Tofil
Marko Toma
Katarína Tomová
Pavol Vlčko
Michal Žuchovský

Zoznam tretia trieda: blok C
Učiteľky:           Viera Vlčková
Helena Kristofčáková


Zoznam detí:     Adam Ambrož
Filip Bajzík
Andrej Birka
Giulia Dora Busellato
Angelika Cigáňová
Jakub Čangel
Katarína Červeňanská
Maxim Foltán
Liliana Foltánová
Sofia Gubová
Vivien Jančeková
Sandro Kmeť
Liana Lacová
Maximilián Lichý
Jakub Májik
Maxim Paták
Timotej Radošinský
Jakub Svrček
Nela Šorcová
Aneta Šútorová
Andreas Toma
Viktória Tomová
Matúš Urík
Zoja Zelinová

Tešíme sa na všetky deti.

 

PRIHLÁSENIE